Fotbal international Athletic Bilbao remizează cu Granada. Fanii spanioli se pregătesc de El Clásico

Athletic Bilbao și Granada au remizat, scor 1-1, pe San Mames. Rezultatul de vineri seara nu avantajează nicio echipă.

Meciuri tari în La Liga

Formațiile Athletic Bilbao și Granada au remizat, vineri seara, 1-1, pe San Mames, în primul meci al etapei a 32-a din La Liga, rezultat care nu avantajează pe niciuna dintre cele două echipe.

Granada s-a aflat la conducere din minutul 6, după autogolul lui Inaki Williams, însă gazdele au reușit egalarea în minutul 24 prin Gorka Guruzeta. Cu 58 de puncte, fără victorie în ultimele trei runde, Bilbao este pe locul 5 și încă speră să mai prindă un loc pentru Liga Campionilor. Granada în schimb este pe penultima poziție, a 19-a, cu 18 puncte, iar evitarea retrogradării devine o misiune aproape imposibilă cu șase etape rămase până la finalul campionatului.

Real Madrid, FC Barcelona și Girona se află, în această ordine pe podium, cu 78, 70, respectiv 65 de puncte.

Etapa va continua cu partidele programate sâmbătă, duminică și luni, fanii așteptând cu nerăbdare partida de duminică seara, celebrul El Clásico, dintre Real Madrid și FC Barcelona, scrie Agerpres.

Autorul articolului: Iulia Horovei | Categorie: Fotbal international