Fotbal international Valentin Mihăilă a marcat din nou pentru Parma - Video

Internaţionalul român Valentin Mihăilă a marcat golul echipei Parma, care a terminat la egalitate cu US Cremonese, 1-1, duminică, pe teren propriu, în etapa a 37-a a ligii secunde de fotbal din Italia, penultima din Serie B.

Cremonense a marcat prima, prin argentinianul Franco Vazquez, în minutul 25, însă Valentin Mihăilă a egalat în minutul 56, din pasa lui Dennis Man.

Video

De asemenea, Valentin Mihăilă a mai marcat un gol în minutul 4 al meciului, însă reuşita sa a fost anulată din cauza unui ofsaid. Ambele formații au încheiat meciul în inferioritate, Parma jucând în zece oameni din minutul 14, atunci când Botond Balogh a luat cartonaşul roşu. La oaspeţi a fost eliminat Charles Pickel în minutul 70).

Mihăilă, care a jucat 78 de minute, a ajuns la 6 goluri înscrise în 31 de meciuri. Dennis Man a fost integralist, a primit un cartonaş galben în minutul 38.