Fotbal Dennis Man, golgheterul Parmei, la doar două goluri de podiumul celor mai buni marcatori din Serie B

Facebook Dennis Man

Dennis Man traversează o perioadă excelentă la Parma, acolo unde marcheză foarte des.

Dennis Man a marcat din nou pentru Parma ajungând golgheterul echipei care se află în acest moment pe locul 1 în Serie B din Italia. Man a ajuns la 11 goluri marcate în acest sezon pentru Parma.

Statisticile arată că jucătorul român este și unul dintre cei mai buni pasatori decisivi din acest top: nu mai puțin de cinci pase date de Dennis Man s-au transformat în goluri pentru Parma, fiind pe locul doi în acest clasament al golgheterilor pasatori.

Iată cum arată clasamentul golgheterilor din Serie B, acolo unde Dennis Man a ajuns să se bată pentru un loc pe podium:

Cum a jucat Dennis Man vineri seara?

Atacantul român Dennis Man și-a pus amprenta asupra victoriei echipei Parma în fața lui Brescia, marcând un gol decisiv într-un meci ce a avut loc vineri seara pe teren propriu. În acest duel din etapa a 29-a a Seriei B italiene, Parma a reușit să învingă cu scorul de 2-1.

Deschiderea scorului a aparținut oaspeților, prin Alexander Jallow în minutul 17, dar echipa gazdă și-a revenit spectaculos. Dennis Man a reușit să egaleze după pauză, în minutul 52, iar Enrico Del Prato a adus victoria echipei cu un gol marcat în ultimele minute ale partidei, mai exact în minutul 89.

Dennis Man a fost prezent pe teren pe toată durata meciului, consolidându-și poziția în echipă și marcând al 11-lea său gol în acest sezon, în cele 25 de partide disputate în Serie B.

De asemenea, Valentin Mihăilă, celălalt român din echipa gazdă, a evoluat timp de 74 de minute în acest meci.

Parma domină clasamentul și pare să se îndrepte cu pași siguri spre promovarea în Serie A.

dcsport Team | Categorie: Fotbal