Fotbal international Manchester City, victorie contra rivalei Manchester United

Sursa Foto: Agerpres

Manchester City a învins-o, cu scorul de 3-1, pe rivala Manchester United, duminică, în derby-ul etapei a 27-a a din Premier League.

Manchester United a marcat prima în debutul partidei de pe Etihad Stadium, prin Marcus Rashford, minutul 8, însă City a egalat după pauză, în minutul 56, prin golul marcat de Phil Foden, desemnat cel mai bun jucător al partidei. Foden a reușit dubla în minutul 80.

Rezultatul final a fost stabilit de Erling Haaland, în minutul 90+1. În urma acestei victorii, Manchester City a revenit la un punct în spatele liderului Liverpool.

Luni este programat meciul Sheffield United - Arsenal Londra. Liverpool şi Manchester City se vor înfrunta duminica viitoare, pe Anfield, în marele derby din Premier League.

Clasament: 1. FC Liverpool 63 puncte 2. Manchester City 62 3. Arsenal Londra 58 4. Aston Villa 55 5. Tottenham Hotspur 50 6. Manchester United 44 7. West Ham United 42 etc.

dcsport Team | Categorie: Fotbal international