Fotbal international Mihăilă, gol după 6 săptămâni pentru Parma. Victorie crucială în Serie B

Echipa Parmei a obținut o victorie importantă în Serie B, învingând echipa Feralpisalo cu scorul de 2-1 într-un meci disputat în deplasare. Partida a fost marcată de golurile lui Valentin Mihăilă și de prestația activă a lui Dennis Man.

Valentin Mihăilă, în vârstă de 24 de ani, a deschis scorul pentru Parma printr-un șut precis, marcând al patrulea său gol în acest sezon de Serie B. Acesta a fost excelent asistat de Bonny și și-a înscris golul în minutul 29 al meciului. Cu toate acestea, Mihăilă a fost schimbat în minutul 54 cu Benedyczak.

Pe de altă parte, Dennis Man, și el titularizat în echipa lui Fabio Pecchia, a avut câteva oportunități de a marca, dar nu a reușit să își încadreze execuțiile sau s-a izbit de portarul advers, Pizzignacco. Cu toate acestea, prestația sa a fost remarcabilă, contribuind la efortul ofensiv al echipei sale.

Parma a reușit să își asigure victoria și să se distanțeze în fruntea clasamentului Serie B, acumulând o diferență de nouă puncte față de ocupanta locului al treilea, Cremonese, care a suferit o înfrângere surprinzătoare cu 0-3 în fața echipei Sudtirol.

Este de menționat că, la gazde, românul Denis Hergheligiu a rămas pe banca de rezerve și nu a fost utilizat în acest meci împotriva Parmei.

Victoria de astăzi consolidează poziția Parmei în fruntea Serie B și demonstrează capacitatea echipei de a se impune în fața unor adversari dificili. Conducerea formației și fanii sunt cu siguranță încântați de performanța echipei, iar Valentin Mihăilă și Dennis Man rămân în centrul atenției pentru contribuția lor semnificativă la succesul echipei.

dcsport Team | Categorie: Fotbal international