Fotbal international Noah Okafor, decisiv în ''bătălia'' dintre Lazio - AC Milan care a avut 3 cartonașe roșii / Video

Fotografie de la RF._.studio, Pexels

AC Milan a câștigat la limită, cu scorul de 1-0, partida contra echipei Lazio, în meciul de deschidere a etapei a 27-a din Serie A.

Elveţianul Noah Okafor, care intrat în meci în minutul 71, a înscris unicul gol al partidei, în minutul 88, într-un moment în care Lazio Roma evolua în zece fotbaliștii, după eliminarea lui Luca Pellegrini (57).

Video

În finalul partidei, alţi doi fotbaliști de la Lazio, muntenegreanul Adam Marusic (90+5) şi francezul Matteo Guendouzi (90+7), au luat la rândul lor cartonaşul roşu.

AC Milan se află pe locul al treilea în clasamentul din Serie A, cu 56 de puncte. Lazio Roma ocupă poziţia a noua, cu 40 de puncte. Etapa se va încheia luni, când este programată întâlnirea Inter Milano - Genoa.

dcsport Team | Categorie: Fotbal international