Fotbal international Noah Okafor, decisiv în ''bătălia'' dintre Lazio - AC Milan care a avut 3 cartonașe roșii / Video

Fotografie de la RF._.studio, Pexels

AC Milan a câștigat la limită, cu scorul de 1-0, partida contra echipei Lazio, în meciul de deschidere a etapei a 27-a din Serie A.

Elveţianul Noah Okafor, care intrat în meci în minutul 71, a înscris unicul gol al partidei, în minutul 88, într-un moment în care Lazio Roma evolua în zece fotbaliștii, după eliminarea lui Luca Pellegrini (57).

Video

Youtube video image

În finalul partidei, alţi doi fotbaliști de la Lazio, muntenegreanul Adam Marusic (90+5) şi francezul Matteo Guendouzi (90+7), au luat la rândul lor cartonaşul roşu.

AC Milan se află pe locul al treilea în clasamentul din Serie A, cu 56 de puncte. Lazio Roma ocupă poziţia a noua, cu 40 de puncte. Etapa se va încheia luni, când este programată întâlnirea Inter Milano - Genoa.

dcsport Team | Categorie: Fotbal international